top of page
  • Yazarın fotoğrafıDoç. Dr. Berna Aksoy

Doç. Dr. Berna Aksoy'un Akademik Çalışmaları

2012 yılında Deri ve Zührevi Hastalıklar Yeterlik Belgesi alan Doç. Dr. Berna Aksoy, Ekim 2016'da Yard. Doç ve Eylül 2018'de Doçent Dr. ünvanlarını kazanmıştır. Doç. Dr. Berna Aksoy  2016-2017 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi, Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı Eğitim Sorumlusu, 2017-2020 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi, Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmıştır. Halen Bahçeşehir Üniversitesi, Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalında Misafir Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. 


Doç. Dr. Berna Aksoy'un Uluslararası kaliteli indekslerde (SCI ve SCI-E) indekslenen 32 adet bilimsel yayını, Pubmed'de indekslenen 34 adet bilimsel yayını, uluslararası tanınmış yayınevleri tarafından basılmış editörü olduğu 3 adet kitabı, 8 kitap bölümü ve diğer endekslerde taranan 8 uluslararası bilimsel yayını bulunmaktadır. Ulusal dergilerde yayınlanmış 56 adet bilimsel yayın ve ulusal yayınevleri tarafından yayınlanmış 3 kitap bölümü bulunmaktadır. Uluslararası kongrelerde sunulmuş 42 adet bildirisi, ulusal kongrelerde sunulmuş 94 adet bildirisi ve 17 adet kongre konuşması ve oturum başkanlığı bulunmaktadır. Doç. Dr. Berna Aksoy çok sayıda bilimsel projeye katkı sağlamıştır.    H indeksi bir akademisyenin yaptığı yayınların tüm dünyada akademik camiada etkinlik ve değerini gösteren bir değerdir. Doç. Dr. Berna Aksoy'un Scholar H indeksi 9'dur. Kısacası 9 yayını tüm dünyada en az 9'ar defa referans gösterilmiş ve atıf yapılmış demektir.


Doç. Dr. Berna Aksoy'un Bilimsel ve Mesleki Kuruluşlara üyelikleri arasında Türk Dermatoloji Derneği, Deri ve Zührevi Hastalıklar Derneği, Dermatoimmunoloji Derneği, Dermatolojik Cerrahi Derneği, Kozmetoloji ve Dermatoloji Akademisi Derneği,  DOD Dermatolojik Onkoloji Derneği,  Kocaeli Tabip Odası bulunmaktadır. 


Doç. Dr. Berna Aksoy meslek hayatında çeşitli ödüller de almıştır. Bunlardan ilki daha öğrenciyken aldığı 1998 – Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, İç hastalıkları Anabilim Dalı, Yılın başarılı öğrencisi, Prof. Dr. M. Şeref Zileli Ödülüdür. 1999 – Eylül Tıpta Uzmanlık Sınavında 74.707 Klinik Puanla Türkiye Dördüncüsü olmuştur. Eylül 2003 Lütfü Tat Dermatoloji Sempozyumu’nda Yapılan VI. Ulusal Dermatoloji Bilgi Yarışması’nda Üçüncülük Derecesi almıştır. Ekim 2016 26. Ulusal Dermatoloji Kongresi’nde “Oral isotretinoin tedavisi folikülitis dekalvans tedavisinde uygun bir seçenek olabilir mi? 39 erkek hastanın retrospektif analizi” başlıklı çalışma ile 26. Ulusal Dermatoloji Kongresi “En iyi poster araştırma” ikincilik ödülü almıştır. Ekim 2018 27. Ulusal Dermatoloji Kongresi’nde “Türkiye’de Akne Şiddet ve Etkisinin Değerlendirilmesi: Akne Şiddet ve Etki Derecelendirme Sistemi (ASIG) Kullanılarak Yapılan Çok Merkezli Bir Çalışma.” “En iyi poster araştırma” üçüncülük ödülünü almıştır.ORCID sayfası: 0000-0003-2346-1865266 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


Yazı: Blog2_Post
bottom of page